Doktor Ağrım Var!

Doktor Ağrım Var! Bu kitabı hazırlarken; herhangi bir ağrınız olduğunda, hemen aklınıza gelen tüm sorularınızı bir çırpıda cevaplayacak bir başvuru kaynağı olmasını hedefledik. Her evde mutlaka bulunmalı diye düşündük. Yanlışları önlesin, doğruları göstersin istedik. Tam 28 farklı ağrıyı inceledik. Bu ağrıları yaşamamak için alacağınız önlemleri, o ağrıya yönelik nasıl beslenmeniz gerektiğine de değindik. Evde sizin kendi kendinize yapabileceğiniz basit çözümlerden, modern tıbbın tedavi yöntemlerine uzandık. Akupunkturdan osteopatiye, homeopatiden ozon terapiye tam 28 tamamlayıcı tıp yönteminden bahsettik. Hangi ağrıda hangi bitki sorusunu tüm ağrılarda ayrı ayrı cevapladık. Ve her ağrıda sporun, egzersizin şifa verici yönünden söz ettik…

Spor Sakatlıkları ve Rehabilitasyon

Daha sağlıklı bir yaşam için spor yapmak şarttır. Spor yapmanın insanlar arasında birlikteliği, dostluğu pekiştirici hatta sağlayıcı bir faktör olduğu gerçektir. Sporun son yüzyılda uluslararası alanda bir kuvvet hatta bir gövde gösterisi, baskılayıcı güç olarak ön plana çıkması, hoş olmasa da farklı boyutlar kazanmasına neden olmuştur.

Artık spor, çok büyük bir sektör haline gelmiş, en iyiye, en güçlüye en hızlıya ulaşmak için insanlar her yolu denemeye yönelmiştir. Bir yerde büyük paralar harcadıkları, bir güç aracı olarak gördükleri sporcuların performans düşüklükleri veya sakatlıkları nedeniyle spora ara vermeleri “sporcu sağlığı” açısından yeni düşüncelerin ve yeni yolların ortaya çıkması gerekliliğini gün ışığına çıkarmıştır. Zaten, hızla kendi içinde branşlaşmaya ve özelleşmeye giden Tıp Bilimi içerisinde “Spor Tıbbı, Spor Hekimliği” adıyla yeni bir dal da ortaya çıkmıştır. Bu bilim dalı hızla gelişmekte ve spesifikleşmektedir.

Ülkemizde de, son 15 yılda bu yolda büyük atılımlar yaşanmıştır. İdeal seviyeye ulaşmak için çalışmalar hala devam etmektedir. Spor sakatlıkları rehabilitasyonu da özellik ve farklılık arz eden, çok içinde olmadığımız yeni bir konudur. Bu konuda da spesifikleşmeye başlanmış hatta belli bir kıvama gelinmiştir.

“Spor sakatlıkları” üzerine çok temel bilgilerin yer aldığı bu kitabımızı “rehabilitasyon” konusunda da kapsamlı bir kaynak olarak görmekteyiz. Doktorların, masörlerin, sporcuların, spora ve sporcuya ilgi duyan, hizmet eden herkesin faydalanabileceği bir kaynak olan bu kitabın, daha ileriyi daha yükseği amaçlayanlara faydalı olacağı inancındayız. Bu kitabın, sadece temel eğitim amacı taşıdığını bir kez daha vurgulayarak, Spor Tıbbı ve Spor Bilimleri’nin, daha özel ve kapsamlı kaynaklara ihtiyacı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Umut ediyoruz ki “Spor Sakatlıkları ve Rehabilitasyonu Kitabı, bu yolda küçük bir alanda da etkilese, ışık olarak yerini alacaktır. Aydınlanmış yollarda spor severler ile buluşmak ümidiyle…

No products in the cart.

Görüşmeye başla
Canlı Destek
Merhaba,
Size yardımcı olmak için buradayız.